Šampaňské variace

Vyzkoušejte s námi několik tipů, jak si vychutnat silvestrovské šampaňské nebo sekt. Osvědčená klasika s jahodami je samozřejmostí velmi známou. Pokud ale zatoužíte po změně, vyzkoušeli jsme pro vás pět druhů zcela jiných variant podávání, kde ovoce hraje prim. Pro čerstvé ovoce ke dvanácti měsíčkům však nemusíte.

Variace šampaňského
Variace šampaňského

Ve stylu broskví

Kompotované broskve máte buď zavařené domácí, nebo je snadno koupíte v supermarketu. Zkuste tedy za pomocí tyčového mixéru z části broskví vytvořit broskvové pyré a nalít ho na dno vysoké sklenice, stačí tak 2 cm. Zbytek sklenice dolijte sektem a ozdobte broskví.

Šampaňské s broskví
Šampaňské s broskví

Ve stylu broskví podruhé

Když už máte broskvový kompot doma, vyzkoušejte ještě druhý způsob. Stačí, když broskev nakrájíte na drobné kousky, dáte do sklenice a zalijete troškou kompotové šťávy z broskví. Dolijte sektem, dozdobte dle své fantazie a podávejte.

Šampaňské s broskvemi
Šampaňské s broskvemi

Hravé brusinky

Moc krásně vypadá, když si do skleničky se šampusem dáte pár sušených brusinek. Stačí třeba pět, šest brusinek. Díky bublinkám budou ve sklenici hravě “tančit” nahoru a dolů.

Šampaňské s brusinkami
Šampaňské s brusinkami

S ananasem

Rozhodně stačí kompotovaný ananas, ovšem pokud máte čerstvý, bránit vám určitě nebudeme. Nakrájejte ananas na drobné kousky a vhoďte je na dno sklenice na šampaňské. Když přilijete trošku ananasové šťávy z kompotu a dozdobíte ananasem, nebude to mít chybu. Stačí jen dolít sektem.

Šampaňské s ananasem
Šampaňské s ananasem

Jahodová marmeláda

Pokud máte doma výbornou kvalitní marmeládu z jahod, neváhejte ji použít nejen na vánočku či na linecké cukroví. Lžička na dně skleničky udělá s vaším silvestrovským sektem divy. Jistě budete překvapeni spojením chutí marmelády a sektu, chutná to totiž výborně.

Šampaňské s marmeládou
Šampaňské s marmeládou

Neváhejte vyzkoušet naše tipy na zpestření silvestrovského popíjení. Jistě uvítáte změnu, kterou si zamilujte stejně jako my. Úspěch je zaručen!

Varianty podávání šampaňského
Varianty podávání šampaňského