Rychlá sýrová roláda

Skvělý tip jak potěšit vaše hosty. Jednoduchá sýrová roláda bude jistě chutnat úplně všem. Můžete si do ní totiž dát to, co máte rádi, nebo to zkusit přesně podle nás. Stačí pár surovin a dobrota je na světě. Nejlíp jí svědčí dlouhý pobyt v ledničce, třeba na druhý den je ještě lepší. Tak hurá do toho!

 

Na tuto sýrovou roládu budete potřebovat:

200 g plátkového sýru eidam

200 g kuřecí šunky nejvyšší kvality

3 vejce uvařené na tvrdo

300 g pomazánkového másla (cca 2 kelímky)

středně velkou červenou papriku

sůl

 

Rychlá sýrová roláda
Rychlá sýrová roláda

 

Postup přípravy:

Ze všeho nejdříve si připravte náplň do rolády. Do misky vyklopte obsah dvou kelímků pomazánkového másla, přidejte k nim nastrouhaná uvařená vejce na tvrdo a červenou papriku nakrájenou na co nejmenší kousky. Osolte a pořádně promíchejte aby se všechny chutě dobře propojily.

Troubu rozehřejte na 160 °C. Na plech vyložený pečícím papírem vyskládejte plátkový sýr. Plátky skládejte přes sebe alespoň 1 cm a vytvořte tak obdélník téměř přes celý plech.  Dejte do trouby rozpéct, trvá to maximálně 5 minut. Sýr musí povolit, aby se spojil v jeden velký plát. Na vychladlý plát vyskládejte plátky šunky a rovnoměrně rozetřete připravenou náplň. Opatrně srolujte do rolády.Takto připravenou roládu zabalte do potravinářské folie a dejte nejlépe přes noc odpočinout do lednice. Podávejte na pečivu jako jednohubky 🙂