Brokolicová krémová polévka se smetanou

Tuto rychlou brokolicovou polévku zvládne jistě každý. Příprava je rychlá a jednoduchá, požitek z polévky však vynikající. Pokud nemáte čas a v lednici máte brokolici, není co řešit. Když navíc tuto polévku ozvláštníte krutony z celozrnného toustového chleba, máte vyhráno. Jen se ujistěte, že máte funkční tyčový mixér. Bez něj by to nebylo ono!

Brokolicová krémová polévka
Brokolicová krémová polévka

 

Na brokolicovou krémovou polévku potřebujete:

  • 1 ks brokolice
  • 1,5 litru zeleninového vývaru nebo vodu a kvalitní zeleninový bujon
  • 3 lžíce smetany na vaření
  • 3 plátky toustového chleba
  • sůl
Brokolicová krémová polévka se smetanou
Brokolicová krémová polévka se smetanou

 

Postup přípravy:

Brokolici omyjte a rozdělte na jednotlivé růžičky. Dejte do kastrolu, zalijte vývarem ( nebo vodou a přidejte zeleninový bujon), osolte a vařte cca 20 minut na středním plameni.

Mezi tím si připravte krutony. 3 plátky celozrnného toustového chleba nakrájejte na malé kostičky a dejte do trouby zezlátnout. Hotové krutony nechte vychladnout a podávejte spolu s polévkou.

Po uplynutí této doby by měla být brokolice akorát měkká. Sejměte z ohně a důkladně polévku rozmixujte tyčovým mixérem. Vraťte na sporák a na mírném plameni vařte. Přidejte smetanu, případně dochuťte solí a nechte ještě chvíli  za stálého míchání provařit. Polévku podávejte s připravenými krutony.